O nás

Jsem vyučený malíř – lakýrník. Vždy mne zajímali staré malířské techniky jako batika, fládrování a další. Po vyučení jsem maloval staré budovy a památky na staré části Prahy 1. Mezi mé zajímavé práce patřilo např. fládrování dveří a malba na Pražském hradě.

Také jsem maloval interiéry u našich známých umělců. Krásné vzpomínky mám např. na herečku p. Havelkovou a jejího syna herce a zpěváka Ondřeje Havelku. Nemohu opomenout herce Josefa Kemra – malování jeho bytu bylo vždy originální. Herečku p. Skořepovou, Václava Neckáře, hudební skupinu KTO a Waldemara Matušku, u kterého jsem maloval častokrát a potkal jsem se sním i v USA. Práce pro světoznámého fotografa p. Jana Saudka byla pro mě velká životní zkušenost.

V roce 1994 jsem odcestoval do USA , pracoval jsem ve svém oboru a postupně jsem začal v Chicagu spolupracovat s architekty a předními italskými firmami, které se zabývali starými malířskými technikami. Jako je benátský štuk, Fresco malby, antické malby a pod.

Mezi moje poslední práce v Chicagu patří známému herci Johnu Cusackovi, kde jsem používal několik druhů malířských technik, jako je benátský štuk, plastické malby a Fresco malby.

V České republice chci nadále využívat mé zkušenosti v oboru.

Váš George.